Čím se zabýváme?

Pěstujeme vinnou révu rýnsko-hessenským způsobem, na jižních svazích obcí Moravský Žižkov a Josefov.

Co máme ve vinohradě?

Odrůdy bílé:
Veltlínské zelené
Ryzlink vlašský
Rulandské bílé
Chardonnay
Sauvignon
Pálava
Ryzlink rýnský

Odrůdy červené:
Zwiegeltrebe
Svatovavřinecké
Cabernet Moravia
Blauburger

Jaká vína vyrábíme?

Vyrábíme odrůdová jakostní a přívlastková vína, pouze z vlastní produkce hroznů, v omezených šaržích vhodné pro Vás do soukromého archívu, či jako originální dárek - bílá, červená a růžová.

O co se snažíme?

Při práci ve vinici klademe důraz na kvalitu hroznů s ohledem k životnímu prostředí. Naší snahou je navázat na bohaté vinařské tradice předků v harmonii s využitím nejmodernějších poznatků současnosti.

Co Vám můžeme nabídnout?

Ročníková vína, která si zachovávají charakter, kde poměr přírodního cukru, svěží kyselinky a aromatických látek s nenapodobitelnou vůní a chutí Vám přivodí gastronomický zážitek.

Historie vinařství v Moravském Žižkově

Malebná vesnice Moravský Žižkov je nejmladší obcí na Břeclavsku. Byla založena zásluhou Jana Maxmiliána Žižky správce břeclavského lichtenštejnského panství v roce 1731 jako dominikální osada. V roce 1792 bylo postaveno 51. stavení a tím pádem se Žižkov stal vesnicí - právní akt je datován na 1. ledna 1793 na základě zakoupení polí a luk od vrchnosti /Lichtenštejnů/.

Obec Moravský Žižkov se nalézá na okraji nivy řeky Dyje. Mělkým údolím protéká Prušánecký potok, na němž leží poměrně rozsáhlý Žižkovský rybník. Zeměpisná poloha s mírnými jižními svahy přímo předurčuje k pěstování vinné révy, kterou do této části Moravy přinesli Římané ve 3. století našeho letopočtu.

Rozdílnost půd, reliéf krajiny, orientace vinic a specifické mikroklima dávají vínům ze Žižkova nezaměnitelný charakter.

V současnosti se v Moravském Žižkově vinná réva pěstuje na 115 hektarech v několika viničních tratích – nejznámější Stará hora, Pod Vinohrady, Horní Slovenské a Sahary.

Specifické klimatické a půdní podmínky mají vliv na originalitu vín, které se vyznačují jemnými aromatickými látkami, lehkostí, svěžestí a příjemnou chutí.

Moravský Žižkov leží v nadmořské výšce 198 metrů nad mořem. Roční průměrná teplota je zde 9,42st C, průměrný roční úhrn srážek 510mm a průměrná délka slunečního svitu je 2244 hodin. Klima je vnitrozemské s občasným vlivem atlantského vlhkého vzduchu.